Choď na obsah Choď na menu
 


Tanečný klub DOVETAN vznikol v roku 2002 v Dolných Vesteniciach. Svojimi výsledkami, úrovňou organizovaných súťaží a rýchlosťou napredovania sa za pomerne krátku dobu zaradil medzi popredné tanečné kluby na Slovensku. Svedčia o tom výsledky nielen jednotlivých párov (finalisti Majstrovstiev Slovenska 2010 v kategórii Junior, finalisti Majstrovstiev Slovenska 2011 v kategórii Mládež), ale aj celého klubu, keď v r. 2010 v Žiari nad Hronom juniorské páry získali titul Majstra Slovenska v plesových choreografiách a exhibíciách  v štandardných tancoch.

V roku 2004 bol TK DOVETAN prijatý do Slovenského zväzu tanečného športu (SZTŠ).

 
TK DOVETAN pracuje pod trénerským vedením manželov Paškovcov – Evky a Dušana, z TK Dukla Trenčín, ktorí sú zároveň trénermi jedného z najstarších a najaktívnejších  klubov športového tanca  na Slovensku. Výsledky TK Dukla Trenčín dokumentuje rad titulov majstrov Slovenska, ktoré získali ich tanečníci. 

Prezidentkou TK DOVETAN bola od jeho vzniku do 14.6.2011 Mgr. Ingrid Valachová, ktorá bola zároveň zakladateľkou klubu.
14.6.2011 sa stala prezidentkou TK p. Jana Hagarová. Hospodárkou klubu a zároveň viceprezidentkou klubu je pani Renáta Šrámková, ktorá je v tomto klube aktívnou členkou od jeho vzniku. Na riadení TK sa aktívne podieľa výkonný výbor. Vo veľkej miere sú nápomocní aj ostatní rodičia tanečníkov, za čo im patrí vďaka.

Sídlom TK sa stali Diviaky nad Nitricou.

Do TK prichádzajú tancuchtivé deti zo širokého okolia. Tanec ich vedie od základných tanečných krokov až po zložité figúry, učí ich správnemu vedeniu i držaniu tela, pomáha rozoznávať hudbu, rytmus i charakter skladieb, vštepuje im základy spoločenského správania. S tancom začínajú už deti mladšieho veku. Tí tvoria jadro a základňu, z ktorej vyrastá budúca generácia tanečníkov. TK má však začlenené aj dospelé páry.     

Pre tých, ktorí nemajú záujem o špičkové športové výkony, ale chcú sa tancom jednoducho zabávať, naučiť sa základy, potrebné pre život takmer každého a zmysluplne využiť čas, je tu Hobby kategória, v ktorej tréneri radi privítajú všetky páry.

Je krásne vidieť deti tancovať štandardné tance (waltz, valčík, quickstep, tango) alebo latinsko-americké tance (samba, cha-cha, jive). V krásnych šatách sa prezentujú na domácich, neskôr aj na zahraničných súťažiach vo všetkých vekových kategóriách.

Tanečníci TK Dovetan sa tiež zúčastňujú rôznych vystúpení, plesov a spoločenských akcií v párových tancoch, aj v choreografiách.

TK združuje záujemcov o tanec, podporuje rozvoj tanečnej úrovne a pokračuje vo výchove ďalších generácií tanečníkov.

Za TK Dovetan:  J.Hagarová a R.Šrámková